Nikt nie chce chorować, bo nie jest to przyjemne. W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na przerwę w pracy z powodu dolegliwości i schorzeń. Zbyt częste korzystanie ze urlopów zdrowotnych rodzi podejrzenia o lenistwo i chęć oszukania pracodawcy oraz ZUS-u. W związku z tym trzeba dbać o zdrowie, by możliwe rzadko chorować.

Szereg korzyści ze zdrowego stylu życia

Unikanie chorób przynosi nie tylko korzyści materialne, ale też psychiczne. Skoro rzadziej nas coś boli, coś dolega, nie musi kupować lekarstw, brać zwolnień, za które przysługuje niższe wynagrodzenie niż normalnie. Brak schorzeń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, co podnosi komfort życia, które po prostu nas cieszy, a to jest chyba najważniejsze w naszej egzystencji.

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać – tak może pomyśleć osoba chcąca o siebie zadbać. Jak ma to zrobić? Musi zmienić swoją mentalność. Zdrowy tryb życia musi się stać naszą życiową filozofią. Nie możemy go traktować jedynie jako zbioru pewnych reguł. Przestrzegając tych zasad, mamy realny wpływ na naszą dyspozycję psychofizyczną.

Musi się nam też chcieć. Przestawienie się na inne tory wymaga pewnego wysiłku – wolicjonalnego i organizacyjnego. Musimy kupować określone produkty, analizować je w sklepie (z czasem będziemy wiedzieć, co warto, a czego nie warto brać), samodzielnie przygotowywać posiłki w określony sposób.

Musimy też wygospodarować czas i chęci na aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że sport przynosi nie tylko korzyści naszemu organizmowi, ale też umysłowi. Dzięki ruchowi mózg jest dotleniony. W trakcie ćwiczeń można przemyśleć wiele kwestii. Aktywni ludzie zgodnie twierdzą, że na najlepsze rozwiązania wpadają właśnie podczas treningu.

Wysiłek fizyczny musi być dobrany do naszych możliwości oraz preferencji. Nie warto zmuszać się do robienia czegoś, co nie sprawia nam przyjemności. Liczy się też aspekt finansowy: niektóre formy aktywności wymagają minimalnych nakładów, inne wiążą się z regularnymi wydatkami znacznych kwot.

Mając nakreślony wstęp, możemy teraz przejść do praktycznych porad dotyczących tego, jak dbać o zdrowie. Zapoznamy się z nimi na stronie http://ksiegachorego.pl.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Choroby starszych ludzi

Z wiekiem organizm człowieka się zmienia. Coraz gorzej radzi sobie z przeprowadzaniem życiowych procesów. Kości ulegają osłabieniu. Komórki wolniej się...

Zamknij